31 Ekim Pazar

Güzel başlamadı bu gün. Nice zaman sonra yine Taksim de bir bomba… Cumhuriyeti kutlarken, güneşli bir pazar sabahında sarsılı verdik.

Haftanın yorgunluğunu atmak için geç kalkmıştık yataktan, çocuklar çizgi film izleyip kendilerini oyalıyor nasıl olsa birazcık daha uyulalım demiştik. Belki çok geç biten cumartesinin gecesinen sonra hala yataktaydık.  Belki de şu güneşli sabahın keyfini çıkarmak için kendimizi sokağa atmıştık, kalabak olmadan Taksim’in İstiklal’in tadını çıkarmak istiyorduk. Bunların hiç biri geçerli değildi sizim için, çalışmanız gerekiyordu, o sabah erenden nöbet yerinize gittiniz.

Olmadı, planlarımız tutmadı bir şey silkeleyi verdi  bizi…. Gürültülü can yakıcı bir şey.

Yılların alışkanlığı ile kahvemi alıp western filmi seredecektim. Bir alt yazı son dakika haberi beni filimden ayırdı. Ne olduğunu anlamak için haber kanallarına kitlenip kaldım. Gazeteciler meydana doluştu… yaralılar hastanelere gitti… yollar kapatıldı…. Emiyet müdürü konuştu… vali konuştu… başbakan konuştu…. Sabah bitti, öğlen geçti….

Biz bugün Galata da, buluşmayacak mıydık? Böyle bir günde gidilir mi oralara… Asıl bu gün gideceksin. Giyinip, sahil yolundaki durağa indim. Güneş palıyor, ılık bir sonbahar günü yaşanıyordu dışarıda. Sahil yolu tıanmıştı,  onlarca araba yollara düşmüştü. Çocuk sevgilisini almış, baba ailesini toplamış, kız arkadaşını almış yola düşmüştü. İnadına yaşama düşmüşlerdi….

Ben otobüsümü beklerlen,zar zor ilerleyen araç konvoyunun oraya gittiklerini hayal ettim. Patlamanın bıraktığı is lekesinin üzerine bir gül bıraktıklarını.

Reklamlar

About zesray

Çocuklar... Kitaplar... ve bir fincan kahve...
Bu yazı Uncategorized içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s