7 Kasım Pazar

Kahve

Taksimdeki patlamanın üzerinden nasıl olduğunu anlamadan bir hafta geçiverdi. Yaralar sarıldı. Yaşam tüm hızı ile izleriin üzerine geçip yok etti.

Önce Oktay Ekşi’nin sözlerini attıştık, ne söylediğimi değil nasıl söylediğini. Laf kalabalığını arasında söyledikler, söylemek istedikleri kaybolup gitti.

Olanları  ölçüp tartmaya fırsat bulamadan CHP de olanlar izlemeye koyulduk. Seçime kısa bir süre kala seçi çalımaları başlaması gerektiği bir zamanda yine kendi dertlerine düştüler. Herşey durdu sanki perdede sadece onların oyunu… ve yine muhalefetsiz kalıverdik.

Amerika’da seçimler oldu, Obama’nı partisi kaybetti. Biz tartışrık. Bayan Obama hintli çocukla ile seksek oynadı biz izledik.

Bunları izlerkende Gökçeada’nın paramparça edilen Rum mezarlığını, Manisa’da küpe taktığı için görevden alınan öğretmeni, 12 yıllık muhtarın okuma-yazma bilmemesini, patron sizin yazılarınız yüzünden AKP’li belediyelerden ihale alamaz hale geldi denilerek işine son gazeteciyi kaçırı vermişiz. Dünyayı izlerken, “önemi”olayları takip ederken yerimizde yöremizde olanları kaçırı vermişiz.

Reklamlar

About zesray

Çocuklar... Kitaplar... ve bir fincan kahve...
Bu yazı Uncategorized içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s